Instalacje elektryczne

Prawidłowe zaprojektowanie oraz wykonanie instalacji elektrycznej wymaga przygotowanej pod inteligentny dom zaawansowanej wiedzy. Warto, już na etapie planowania budowy domu, skorzystać z usług profesjonalistów, ponieważ późniejsza modernizacja generuje dodatkowy koszt. Wadliwe funkcjonowanie instalacji elektrycznej nie tylko utrudnia codzienne czynności, ale jest też zagrożeniem dla zdrowia i życia. 

Z czego składa się instalacja elektryczna?

Cała instalacja opiera się na dokumencie projektowym, który musi zostać wykonany przez doświadczonego integratora/elektryka. Jeżeli zdecydujemy się na przewodową instalację zawierającą przewody magistralne, sygnałowe, alarmowe, niskonapięciowe, jak i zasilające, należy to zawrzeć we wcześniej przygotowanym schemacie kładzenia instalacji 

Elementy instalacji elektrycznej:

  • wewnętrzna linia zasilająca
  • tablica rozdzielcza
  • przyłącza i złącza
  • zabezpieczenia
  • aparatura modułowa
  • urządzenia odbiorcze

Planując okablowanie w domu jednorodzinnym, powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę urządzeń, które posiadamy oraz na ich odległość od planowanego rozmieszczenia gniazd elektrycznych.

Serwis i modernizacja instalacji elektrycznej Piekary Śląskie

Wykonujemy schematy elektryczne, i instalacje oraz wykonujemy serwis i modernizacje, zgodnie z życzeniami klienta. Realizujemy zaawansowane projekty łączące automatykę budynkową oraz instalacje elektryczne, a w efekcie uzyskujemy w pełni funkcjonalny inteligentny dom.