Instalacje KNX

Firma DG-Systems specjalizuje się w inteligentnych budynkach, dlatego jednym z naszych głównych obszarów działalności są instalacje KNX.

Czym są instalacje KNX?

To magistrala komunikacyjna, która umożliwia sprawne działanie poszczególnych modułów systemu budynku inteligentnego. Korzyści zastosowania tego rodzaju instalacji:

  • Spójne działanie systemu i niezawodność

  • Brak konieczności centralizacji poszczególnych instalacji (nie ma potrzeby tworzenia specjalnego miejsca do sterowania systemem budynku inteligentnego)

  • Możliwość przesyłania informacji za pomocą fal radiowych, skrętki dwuparowej, instalacji elektrycznej lub za pomocą sieci internetowej

Odpowiednie zaprojektowanie instalacji KNX zapewnia niezawodną komunikacją wszystkich modułów instalacyjnych znajdujących się w budynku. Jednocześnie jest bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ system jest spójny, ale nie scentralizowany, dzięki temu uszkodzenie jednej części instalacji nie wpływa na funkcjonowanie pozostałych. 

Zajmujemy się instalacjami KNX na terenie Śląska i okolic, a nasze systemy skutecznie integrują zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne instalacje np. alarmu, rekuperacji, klimatyzacji... 

Instalacja KNX - komfort i wygoda

Kompatybilność wszystkich urządzeń użytych w instalacji, zapewniona przez czołowych światowych producentów automatyki budynkowej w standardzie KNX zapewnia bardzo dużą wygodę użytkowania i chroni przed awarią systemu.. Decydując się na instalację KNX możemy np. za pomocą jednego przycisku wyłączyć alarm, podnieść rolety oraz zapalić światło w wybranych wcześniej pomieszczeniach, , a co najważniejsze, system te czynności wykona za nas sam jeżeli algorytm programu na podstawie informacji z sensorów i funkcji samo uczenia się spełni warunki do ich wykonania.